Без рубрики

Гребінківський комбінат комунальних послуг – про минуле та майбутнє

Posted at 25.12.2015 » By : » Categories : Без рубрики » 0 Comment

В рубриці «Актуальна тема» ми вже розповідали про проблему сміття у сучасній Україні та на Васильківщині. Та про те, як вирішують питання цивілізованого зберігання твердих побутових відходів на полігоні, яким опікується колективне підприємство «Гребінківський комбінат комунальних послуг». Цього року воно отримало нових інвесторів та напередодні 2016 підбиває перші підсумки та дивиться у мабутнє.

Історія ГККП розпочалася ще понад 60 років тому. Перші документи в архиві підприємства датовані ще 1954 роком. Тоді воно називалося Міськкомунхозом, а в штаті були екзотичні нині професії, приміром, конюх та десятник. Адже бричка, яку тут і зараз зберігають, як пам’ять про сиву давнину, тоді була дуже актуальним транспортним та вантажним засобом. Чим тільки не займалося тоді підприємство. Приміром, у його веденні була місцева баня, перукарня. Працювали на підприємстві садівники та бригадіри з благоустрою, мешканцям Гребінок надавалися комунальні та утилізаційні послуги, здійснювали й будівельні роботи.

image-723fc4edc6ef51a2c9e6d65367bb6d4b662cd4856f186ec64c7ad0e12893c744-V

ГККП і зараз працює на благо гребінчан та мешканців навколишніх сіл. Незважаючи на складну економічну ситуацію в країні, комбінат не лише вижив, а й отримав цього року інвесторів, які вирішили його модернізувати. Нові власники підприємства мають наміри щодо забезпечення безпечного складування відходів і зниження їх негативного впливу на компоненти природного середовища за рахунок реконструкції найближчим часом Гребінківского сміттєзвалища та переводу його у ряд інженерних споруд. На території сміттєзвалища буде встановлено сміттєсортувальну лінію та комплекс дегазації.

Наразі ведуться передпроектні роботи, які дозволять здійснити реконструкцію у відповідності з усіма законодавчими та екологічними нормами.

Оскільки з часу заснування полігону жодних робіт із благоустрою та приведення його у відповідність з нормами техничної безпеки не проводилося, на території існуючого сміттєзвалища ведуться інженерні роботи з метою забезпечення протипожежної безпеки, дотримання екологічних стандартів та технології захоронення сміття. У зв’язку із цим, заїзд на територію особистого транспорту громадян та прийом від них твердих побутових відходів тимчасово припинено. Громадяни, які сплатили за послуги шляхом придбання талонів, мають можливість вивантажити побутові відходи на спецзасіб, який знаходиться на в’їзді, за умови пред’явлення талону.

Всіх інших керівництво ГККП закликає звертатися до комунального підприємства «Гребінківське ЖКГ», приносить вибачення за тимчасові незручності та сподівається на розуміння. Адже все, що робиться, в першу чергу, в інтересах мешканців Гребінок та навколишніх сіл, які матимуть гарантію, що сміття в їхньому районі зберігатиметься безпечно та не шкодитиме навколишньому середовищу.

Також, оскільки попередніми власниками не здійснювалося видалення самосійних, аварійних, сухостійних та фаутних дерева, це призвело до загрози безпеці працюючих на полігоні та перешкоджання здійненню інженерних робіт. Тож, за зверненням ГККП, було створено комісію по обстеженню зелених насаджень на території сміттєзвалища, Отримано акт обстеження деревочагарникової рослінності, виданий державним спеціалізованим лісозахисним підприємством «Київлісозахист». Департаментом екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації провів державну екологічну експертизу, а Васильківська РДА видала ордер на знесення зелених насаждень. Рішенням власників ГККП частину отриманої деревини буде передано соціально-незахищеним верствам населення та учасникам АТО.

Гребінківський комбінат комунальних послуг тісно співпрацює з селищною владою й неодноразово допомагав у вирішенні нагальних соціальних проблем, планує і надалі приймати активну участь у житті та розвитку Гребінок.

Власники кажуть, що для них дуже важлива точка зору гребінчан на роботу ГККП. Саме тому створили окремий сайт підприємства gkkp.com.ua та сторінку в Facebook на яких, зокрема, розповідатимуть і про хід реконструкції полігону, викладаючи фото та відеоматеріали. А будь-хто з мешканців Гребінок може через сайт або Facebook надіслати повідомлення керівництву ГККП або звернутися за телефоном (04571) 7 23 87(0 зі своїми пропозиціями чи зауваженнями.

About admin

Leave a Comment