ЗМІ про нас

Гребінки – за благоустрій та проти сміття

Posted at 03.11.2015 » By : » Categories : ЗМІ про нас » 0 Comment

В циклі статей під рубрикою «Актуальна тема» — продовження історії про те, як на Васильківщині борються з проблемою накопичення твердих побутових відходів на прикладі селища Гребінки та колективного підприємства «Гребінкивський комбінат комунальних послуг».

Історія КП почалася з приватизації в 1995 році, розповідає директор підприємства Петро Антонович Даниленко. Процес проходив складно. Довелося всього вчитися з нуля, самим формувати економічно обгрунтовані тарифи, працювати по-новому, відповідно до вимог часу.

Але пройшли роки і наразі автопарку КП та інженерним спорудам вже під 60 років. Купити нові машини господарству сьогодні просто нереально, каже Петро Антонович. Наймолодші автомобілі 86го року, а найстарші – взагалі 66го. інвестори, які цього року прийшли на підпріємство, обіцяють змінити ситуацію. Новенький сміттєвіз вже придбали.

Відходи на Гребінківське сміттєзвалище привозять власне з Гребінок та сусідніх селищ – Ксаверівки, Дослідницького, Пінчуків, Соколівки та інших.

Тісно співпрацюють з місцевою владою, каже Петро Антонович. Приміром, під час традиційного двомісячника благоустрою, сміття з Гребінок приймають безкоштовно.

Селищний голова Гребінок Наталія Сергіївна Збаращенко каже – благоустрою населеного пункту тут приділяють першочергову увагу.

— Від благоустрою залежить і екологія, і життя наших людей, і вазагалі приємно жити в тому місці маленької Батьківщини, де чисте довкілля, чисті та заасфальтовані вулиці і багато інших подібних речей.

Конкурс «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку», неодноразовим переможцем якого є Гребінки, враховує не лише чистоту в селищі, а й те, як багато коштів на благоустрій витрачено на кожного мешканця. І саме за цими показниками селище неодноразово перемагало в конкурсі. В Гребінках асфальтують багато доріг, освітлюють вулиці, місця для збору побутових відходів мають площадки з твердим покриттям.
До речі, до проблеми сміття селищний голова ставиться з особистою небайдужістю. Сміття з селища регулярно вивозять, але все одно знаходяться ті, кому простіше викинути його просто в посадку чи на берег річки.
— Працює при селищній раді адміністративна комісія, правоохоронні органи складають протоколи, ми штрафуємо. Це людям не подобається, але іншого шляху в нас немає. Я, в першу чергу, сама, як селищний голова, найбільшу цьому увагу приділяю. Я, якщо бачу сміття, не лінуюсь, зупиняюсь, шукаю якісь докази, кому воно належить, і штрафуємо цю людину. І всіх закликаю до благоустрою, бо в цьому наше майбутнє, — каже Наталія Сергіївна.
Колективне підприемство “ГККП” також готове допомогати громаді, коментує директор КП:
— Сміттєзвалище працює протягом не одного десятиріччя і зрозуміло, що кошти в нього раніше такі, як необхідно, не вкладалися, не проводилася реконструкція, але зараз проводиться повний аудит попередньої діяльности КП з метою виявлення недоліків та їх найскорішого усунення. Просимо усіх, у тому числі контролюючі органи, з порозумінням поставитись до ініціативи нових власників привести діяльність підприємства до вимог чинного законодавства, в деяких питаннях підтримати та сприяти реализації цих іниціатив, не блокуючи діяльнисть пидприємства, яке наразі створене та по сьогоднішній день існує для обслуговування громади через приймання побутових відходів на законне сміттєзвалище. Зрозуміло, що ми хочемо бачити сміттєзвалище реконструйованим згідно европейським екологичним стандартам, тому з метою залучення громадськості, незабаром відбудуться громадські слухання, щодо безпечного складування відходів і зниження їх негативного впливу на довкілля за рахунок реконструкції сміттєзвалища.
Звісно, екологічні проблеми в Гребінках існують, розповідає селищний голова. Адже селище – промислове і на його території розміщено багато підпріємств — асфальтовий завод, ПАТ «Машинобудівний завод», ПАТ «Саливінковский цукровий завод»,«Мебіус груп» і інші. Громадськість селища турбують питання екології. Виконавчий комітет селищної ради постійно вивчає ті проблеми, які піднімають люди і працює над їх вирішенням.

— Тому я радію, що нові інвестори зайшли в селище, адже попередні не вкладали жодної копійки в розвиток сміттєзвалища, — каже Наталія Сергіївна. – З новими інвесторами ми познайомилися і почали співпрацювати, вони йдуть на зустріч, переймаються проблемами селища.
Вже в серпні КП безоплатно прийняло на захоронення 14 вантажних автомобілів сміття від Гребінківської гімназії.
На прохання Гребінкивського селищного голови щодо першочергових нагальних потреб селища, підприємство погодилось за власні кошти профінансувати роботи по відновленню водопостачання центральної частини селища (лікарні, школи, дитячого садка) та житлових будинків по вуліці Леніна. Дебет подачі води зі свердловини, після проведення робіт з її очищення, вже збільшився, але попереду ще великій обсяг робіт, щоб забезпечити жителів центральної частини селища якісною питною водою, розповідає Наталія Сергіївна.
Під час знайомства нових співвласників колективного підприємства “Гребінківський комбінат комунальних послуг” з головою селищної ради та соціально активними мешканцями селища, нова команда детальніше розповіла про свої наміри щодо безпечного складування відходів і зниження їх негативного впливу на довкілля за рахунок реконструкції, розміщення сміттєсортувальної лінії та комплексу дегазації.
Детальніше про це – наступного тижня.

About admin

Leave a Comment